Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny miasta Mielec - sprawdź rejestr urbanistyczny Mielca

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Mielcu? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Mielec.

Plan ogólny Mielca - Rejestr urbanistyczny miasta Mielec
Plan ogólny miasta Mielec

Czym jest Plan ogólny Mielca?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego miasta Mielec. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Mielca jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Mielcu.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Mielcu.

Plan ogólny miasta Mielec

Projekt Planu ogólnego dla miasta Mielec został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego miasta Mielec w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Mielca w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą miasto Mielec na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w mieście Mielec, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent miasta. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia miasta

Powierzchnia miasta

4 685.90 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

398

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

1 091.39 ha

23.3% miasta

Największa strefa

Największa strefa

Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną

37%

Strefy planistyczne w mieście Mielec

W mieście Mielec wyznaczono 398 stref planistycznych w 11 rodzajach. Największą część miasta, 37%, zajmuje strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 44.1%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną1111 732.4937%
SOStrefa otwarta251 080.3323.1%
SPStrefa gospodarcza24589.6012.6%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną74332.817.1%
SKStrefa komunikacyjna30311.436.7%
SNStrefa zieleni i rekreacji38295.306.3%
SUStrefa usługowa73188.244%
SIStrefa infrastrukturalna1143.450.9%
SRStrefa produkcji rolnej135.180.8%
SCStrefa cmentarzy731.690.7%
SHStrefa handlu wielkopowierzchniowego427.730.6%
Razem3984 668.25 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Mielcu

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W mieście Mielec wyznaczono go na 1 091.39 ha, czyli 23.3% powierzchni miasta. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Wyznaczono także obszar zabudowy śródmiejskiej o powierzchni 10.21 ha (0.2% powierzchni miasta).

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Mielcu: 23.3%, średnio w powiecie: 11.2%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 44.1% powierzchni miasta, średnio w powiecie: 20.7%. Średnie obliczono na podstawie 3 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Mielec brak projektu planu ogólnego
Przecław brak projektu planu ogólnego
Tuszów Narodowy brak projektu planu ogólnego

Informacje o Planie ogólnym Mielca w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Mielca wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Mielca!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Mielca? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Mielec, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Mielca, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Mielec oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Mielca!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Mielca.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Przecław - POG Mielec - POG Tuszów Narodowy